Ваше знайомство з ринком нерухомості повинне починатися не з підбору об'єкта і навіть не з накопичення пристойної грошової суми на здійснення майбутньої угоди, але з розуміння того, чим є ринок і з чого він складається. Мало мати знання про те, що вся нерухомість поділяється на комерційну та житлову. Навіть усередині цих масштабних категорій є складові одиниці. Пропонуємо вам разом із нашими експертами розібратися в тому, які види нерухомості можна зустріти на ринку та до яких категорій їх відносять залежно від тих чи інших критеріїв аналізу.
Об'єкти нерухомості поділяються на …
Уміння розрізняти об'єкти за різними параметрами є важливим не лише для професіоналів, що працюють у сфері нерухомості, а й для інвесторів. Розуміння специфіки ринку допоможе вам чіткіше сформулювати свої цілі, навіть якщо спочатку ви звертаєтеся до агентству, не маючи жодного уявлення про те, що саме вас цікавить.
…походження
Безперечно, велика частина нерухомості, яку ми зустрічаємо на ринку, є рукотворною. Природа ще не навчилася лінійно садити грядки та складати кам'яні брили в геометрично правильні форми, тому забудовники приходять їй на допомогу. Залежно від того, яким методом і з якою метою було створено той чи інший об'єкт, усі вони поділяються не лише на створені людиною чи природою, а й на:
- земельні масиви та ділянки (різниця між ними полягає в розмірах території);
- будівлі;
- комплекси адміністративних будівель;
- комплекси споруд;
- окремо взяті приміщення або частини будівлі;
- багатоквартирні будинки;
- одноквартирні будинки (призначені для одного власника – вілли, котеджі, особняки та інше);
- дачі;
- під'їзди;
- поверхи;
- квартири;
- кімнати.
…готовність до експлуатації
Первинний та вторинний ринки нерухомості вже вносять деяку ясність у цьому розділі. Найчастіше інвестор може зустріти об'єкт, який:
- вже повністю готовий та введений в експлуатацію;
- ще знаходиться на стадії будівництва;
- потребує капітального ремонту або повноцінної реконструкції.
…ступеня відтворюваності в натуральній формі
Йдеться про те, чи можливо після тривалого використання повернути нерухоме майно до його первісного вигляду. Так, відтворювана форма включає всілякі споруди, які навіть після повного знищення вдасться відбудувати заново. До невідтворюваної форми відносяться земельні ділянки, які є родовищами корисних копалин. хоч би як ви намагалися, а заповнити природні багатства своїми силами у вас не вийде.
…функціональне призначення
Залежно від того, чим ви збираєтеся займатися у своїх квадратних метрах або на земельних сотках, вони поділяються на:
- приватні будинки різних форматів, розташовані в передмісті (дачі, котеджі, вілли, особняки та інші) об'єкти разом з ділянками, на яких вони збудовані);
- квартири у багатоквартирних будинках, а також окремі кімнати, які виступають самодостатніми житловими одиницями; li>
- земельні наділи, на яких планується подальше будівництво;
- різні зведення;
- будівлі, що є об'єктами комерційної нерухомості та призначені для діяльності офісів;
- приміщення виробничого призначення;
- складська нерухомість;
- експлуатовані природні комплекси, які використовуються для ведення сільськогосподарської діяльності, видобутку копалин та іншого;
- інші об'єкти.
…характеру використання
Купаючи або будуючи, той чи інший об'єкт інвестор або девелопер вкладає в нього певний зміст, який прагнуть передати через форму, розміри та інші характеристики. Ціль, з якою на ринку з'являється нерухомість, визначає майбутній характер її використання:
- житло;
- комерція;
- сільське господарство;
- спеціальні потреби (сюди відносять різні установи, починаючи від навчальних закладів і закінчуючи церквами).
…цілях володіють
Ми вже ми згадували про цілі в попередньому розділі, тому варто детальніше розглянути і дану класифікацію. Земля та будівлі можуть купуватись з метою особистого проживання, ведення бізнесу чи сільськогосподарської діяльності, для видобутку корисних копалин та інших ресурсів. Також будь-який тип нерухомості може розглядатися як інвестиція.
…функціональною ознакою
У даній градації відбувається поділ всіх вже розглянутих видів нерухомості на дві основні групи – житлову та нежитлову. Якщо з першою категорією немає потреби додатково розбиратися, то не житлові чи комерційні об'єкти потребують більшої уваги. До них належить нерухомість:
- офісна;
- торговельна;
- готельна;
- рекреаційна;
- промислова;
- складська;
- інституційна;
- змішаного типу.
…ступеня спеціалізації
Ця система класифікації поділяє всю нерухомість на:
- неспеціалізовану;
- спеціалізовану.
Перша категорія включає ті звичні об'єкти, за якими середньостатистичний інвестор вирушає на відкритий ринок. Комерційна та житлова нерухомість купується, продається, здається в оренду та є цінним активом. Операції з нею відбуваються щодня і, як правило, не потребують додаткових дозволів та витрат часу.
Щодо спеціалізованої нерухомості, то вона набагато рідше зустрічається на відкритому ринку через свою специфіку та вузьку спрямованість. На її нетиповий характер також впливають локація, спеціалізація діяльності, розміри об'єкта та особливості його конструкції. До найпоширеніших форм відносять:
- музеї та інші установи культури;
- нафтопереробні та хімічні заводи;
- інше.
Також нерідко до спеціалізованої нерухомості зараховують бізнеси, що діють, виставлені на продаж. Раніше ми розповідали вам про те, як можна самому підібрати місце для відкриття кав'ярні a>, але вистачає і пропозицій із продажем вже відкритих бізнесів, які доводять свою конкурентоспроможність роками успішної діяльності та великою клієнтською базою.
Земля, житлові та нежитлові приміщення
Український ринок нерухомості на основі всіх розглянутих критеріїв ділиться на 3 простіші та зрозуміліші кожному інвестору типи: земля, житлові та комерційні приміщення.
Родючий ґрунт приваблює не лише любителів садового господарства та завзятих дачників. Покупказемельного наділу може здійснюватися для однієї з глобальних цілей:
- для подальшої забудови та подібних робіт;
- для сільського господарства;
- для експлуатації.
Всі об'єкти житлової нерухомості поділяються на:
- первинний та вторинний ринок – новенькі будинки та квартири або такі, яким уже довелося побути сімейним осередком для колишніх господарів;
- міський житловий фонд та ринок заміського житла.
Забігаючи наперед, варто згадати і про поділ на класи, такі як: економ, комфорт, еліт та бізнес. Ми обов'язково розглянемо їх детальніше. Темою класів нерухомості ми увірвемося в перші дні квітня, тому не забувайте стежити за оновленнями на сторінці блогу T.H.E. Capital, щоб серед перших дізнатися про загальноприйняту градацію.
Якщо житлова нерухомість може купуватись як для власних потреб, так і для отримання прибутку, у комерційної нерухомості є тільки одна мета – якнайшвидше допомогти своєму власнику або орендарю відшкодувати витрачені кошти і значно їх примножити. Зробити це можна обравши для інвестування один з її видів:
- приміщення для торгівлі та надання послуг;
- офіси;
- склади;
- виробничі споруди.
Сучасні віяння проникають не тільки на подіуми модних будинків, але також задають тренди. та на ринку нерухомості. Тому звичні для нас кабінети та торгові павільйони зараз можуть набувати абсолютно несподіваних інтерпретацій.
Сумуємо та вивчаємо закони
< /p>
Тільки розуміючи специфіку законодавства країни, можна впевнено братися за інвестування в її нерухомість. Вітчизняний ринок не обходиться без вивчення таких документів:
- Громадянський кодекс України;
- Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження&rdquo ;;
- Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належить дітям та підопічним особам”;
- Закон України “Про фінансово-кредитні механізми та управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю;
- Закон України “Про нотаріат”;
- Закон України “Про іпотеку”;
- Порядок надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Вам дуже пощастило, що наші експерти досконально знають юридичні та правові аспекти операцій з нерухомістю, тому немає потреби самостійно вивчати тисячі сторінок тексту. Те саме стосується і наших колег у Варшаві та Дубаї – команда досвідчених фахівців супроводжує вас до нерухомості без ризиків та додаткових зусиль з вашого боку.
На завершення ми вирішили підсумувати всі отримані вами знання у простих таблицях, присвячених позаринковій та ринковій нерухомості. Маючи перед очима чітку структуру, ви зможете визначитися зі своїми цілями та зрозуміти, інвестиції в якому напрямку будуть найбільш вірним рішенням саме для вас.
Ринкова нерухомість | |||
---|---|---|---|
Житловий фонд | Нежитловий фонд | Промисловість | Земля |
вдома; квартири; ЖК, ЖБК, ТСЖ; готелі та гуртожитки; будинки відпочинку та санаторії |
нежитлові споруди; офіси; комплекси; торгові об'єкти; ресторани та кафе; об'єкти дозвілля; автозаправки; автостоянки; гаражі; склади та сховища |
ділянки для індивідуального будівництва;
ділянки для господарювання; дачні та садові товариства; рекреаційні землі; промислові землі; інше |
майстерні та цехи; виробничі комплекси; підприємства сільського господарства; інші підприємства |
Внеринкова нерухомість |
---|