Як продати квартиру в 2024 році

22.03.2024

Как продать квартиру в 2024 году

Переїзд, потреба у великій сумі грошей, перепродаж з метою заробити – причини, через які ви вирішили розлучитися зі своєю нерухомістю для нас не важливі. Нас хвилює лише те, як ви це зробите. Ми допоможемо вам уникнути помилок та розповімо про те, з чого складається процес продажу і як він проходить. T.H.E. Capital підготувало для вас поетапну інструкцію, повну важливих дрібниць та порад від експертів. Запорука успішної практики – добре вивчена теорія, тому рекомендуємо вам вивчити питання перед тим, як приступати до його вирішення.

Основні кроки для підготовки нерухомості до продажу

Основні кроки для підготовки нерухомості до продажу

Іти вам недалеко, якщо можна так сказати. Підготовчий етап складається всього з кількох пунктів, які, втім, можуть зайняти багато часу. Перед тим, як показувати свою квартиру потенційним покупцям, необхідно привести її в божеський вигляд та усунути все, що може зіпсувати перше враження. Насамперед потрібно:

  • перевести всі особисті речі на інше місце. Захаращені приміщення, гори коробок і стоси шкарпеток можуть бути частиною побуту, але у кожного він свій. Звільнивши квартиру від атрибутів вашого повсякденного життя, ви дасте покупцеві можливість повною мірою оцінити її потенціал та намалювати уявну картину того, як тут проживатиме він разом зі своєю родиною та вихованцями;
  • зробити косметичний чи капітальний ремонт. Складність робіт залежить від стану вашої квартири. Чим презентабельніше вона виглядатиме, тим вище ви зможете підняти цінник. Пильне око покупця чіпляється навіть за такі дрібниці, як подряпини на паркеті або кут шпалер, що ледь помітно відклеївся;
  • прибрати самостійно або викликати клінінг. Ніхто не захоче за вас очищати духовку та раковину від нальоту. Чисті поверхні та техніка створять враження свіжості та того, що у квартирі ніхто не проживав раніше. Навіть вторинне житло перетвориться в очах покупця, якщо виглядатиме як “з голочки”;
  • підготувати якісні фотографії. Навряд чи хтось захоче їхати на перегляд об'єкта, не знаючи, як він виглядає. Правильно підібраний ракурс та денне освітлення – ваші найкращі друзі. Не зайвим буде зробити відео з оглядом квартири, щоб покупець зміг прогулятися нею віртуально. Радимо довірити справу професійному фотографу, щоби все було зроблено в кращому вигляді. До речі, у нас якраз є відповідний фахівець;
  • зробити письмовий опис об'єкта. Розписувати ваше до нього кохання та вкладені зусилля не обов'язково, а от зупинитися на особливостях планування, наявності техніки та меблів не завадить. Вкажіть переваги локації, характеристику житлового комплексу, зручність транспортної розв'язки. це все зробить вашу квартиру привабливою не лише зовні, а й у практичному аспекті;
  • скласти повноцінне оголошення з останніх двох пунктів та розмістити його на різних дошках та платформах. Не забудьте вказати свої контакти, щоб потенційний інвестор зміг зв'язатися з вами.

Наш колега вже не раз стикався з тим, що власники безрезультатно намагалися продати свою нерухомість роками. У ході консультації випливали незначні нюанси, через які процес тривав так довго. Завдяки грамотній презентації об'єкта та допомоги T.H.E. Capital, марні спроби нарешті перетворилися на бажаний результат. Ми довгі роки працюємо на ринку, тому маємо глибокі знання про його підводні камені. Сміливо звертайтеся до нас, якщо не хочете марнувати час і йти хибним шляхом.

Правильно побудована комунікація – половина успіху

Правильно побудована комунікація

Мало підготувати квартиру та виставити привабливе оголошення на шановних платформах, якщо ви не вмієте правильно спілкуватися з клієнтами. У статтях блогу та при особистому спілкуванні наші експерти завжди акцентують увагу на тому, що саме грамотно побудовані взаємини з клієнтом допоможуть досягти взаєморозуміння та результату. Ми самі дотримуємося таких принципів і радимо вам також від них не відступатися:

  • індивідуальний підхід;
  • довірчі комунікації;
  • увага до деталей та потреб співрозмовника;
  • уміння “читати між рядками”;
  • готовність неодноразово відповідати на ті самі питання (навіть якщо для вас відповіді очевидні);
  • швидка реакція у письмовій комунікації;
  • постійна готовність відповідати на повідомлення та дзвінки – графік 24/7 вітається;
  • зворотний зв'язок.

Листування, дзвінки, покази нерухомості, подальші комунікації та взаємодії при підписанні договору однаково важливі для досягнення успіху. Купуючи навіть звичайну побутову техніку, ви, напевно, хочете дізнатися про неї всі можливі нюанси і отримати належну увагу з боку продавця. Вочевидь, що у питаннях, що стосуються нерухомості, вимоги покупців зростають у рази. Важливо мати як навички продажника, а й розумітися на психології людини, щоб підвести його до зваженому рішенню. Наш незмінний експерт з тисячами угод за плечима точно знає, як допомогти покупцеві розібратися у своїх бажаннях, подолати страхи та поставити фінальний підпис на договорі купівлі-продажу.

💡 Якщо ви хочете, щоб ваш об'єкт був у центрі уваги потенційних покупців, слід задуматися про ексклюзивному договорі.

Які документи потрібні для продажу нерухомості

Документи для продажу нерухомості

Радимо підготувати пакет документів заздалегідь, щоб другій стороні не довелося довго чекати. Хто знає, може, покупець захоче віддати перевагу економії часу та іншому об'єкту. Від вас, як від продавця, знадобляться:

  • паспорт та ідентифікаційний код (ІПН);
  • техпаспорт на нерухоме майно;
  • виписка з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно;
  • виписка з реєстру територіальної громади (довідка про реєстрацію місця проживання);
  • довідка про зареєстрованих у квартирі (можна оформити у нотаріуса або ЦПАУ);
  • звіт про оцінку майна;
  • виписка про відсутність заборгованості з комунальних послуг;
  • правовстановлюючі документи, що підтверджують ваше право власності (договір купівлі-продажу, заповіт, дарчя та інше).

☝️ Якщо йдеться про продаж будинку, необхідно також надати документи на земельну ділянку.

☝️ Якщо йдеться про продаж нерухомості, в якій прописана неповнолітня дитина, необхідно надати згоду батьків чи опікунів.

☝️ Якщо йдеться про продаж нерухомості з кількома власниками, необхідно надати нотаріально завірену згоду від кожного з них. У випадку з подружжям також варто підготувати свідоцтво про шлюб і шлюбний контракт, якщо є.

☝️ Якщо йдеться про продаж нерухомості власником, який знаходиться в іншій країні, необхідно оформити довіреність та перекласти всі турботи на плечі іншої людини, яка перебуває на території України.

Одна з наших колег вже стикалася з тим, що друга сторона договору хотіла залучити до угоди свого нотаріуса, через що підписання договору доводилося відкладати. Справа в тому, що під час військового стану далеко не всі нотаріуси мають повноваження для завірення документів, що стосуються купівлі нерухомості. Повний список тих фахівців, які можуть займатися даними операціями, розміщено на сайті Міністерства юстиції України.

Щоб уникнути проблем і зволікань, рекомендуємо вам звертатися до тих, хто розуміється на ринку нерухомості і вправно з ним взаємодіє. Сміливо вибирайте будь-якого з наших експертів – висока якість гарантовано.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти