Оренда квартири з правом викупу: переваги, недоліки, можливості

31.05.2024

Оренда квартири з правом викупу

Набридло переїжджати з однієї орендованої квартири на іншу, а на власну оселю не вистачає грошей? Навіть рятівна розстрочка не по кишені? Це найбільш розповсюджена проблема сучасних шукачів житла. Молода родина рідко може похизуватися великим бюджетом, проте це не причина залишатися довічним гостем у чужій квартирі. T.H.E. Capital запевняє, що вихід є. Читайте далі, щоб дізнатися, як стати власником нерухомості, маючи просто стабільну зарплатню та витривалість.

Що таке оренда з правом викупу та чи вартує вона вашої уваги

Оренда з правом викупу

Довгих роз’яснень сам термін “оренда з правом викупу” не потребує, тому ми швиденько. Такий договір дозволяє орендарю з часом перетворитися на повноцінного власника. За своєю суттю такий спосіб придбання нерухомості подібний до розстрочки, проте дещо відрізняється від неї умовами та термінами. Всі платежі розбиваються на депозит та стандартні щомісячні виплати у розмірі фіксованої орендної плати. Ніякі відсотки не нараховуються, що доволі вигідно. Проте при недотриманні умов ви ризикуєте втратити завдаток та залишитися без даху над головою. Цього конкретного даху, ясна річ. Алгоритм дій доволі простий:

  1. Підписується договір оренди, в якому зазначається додатковий пункт про можливість викупу.
  2. Господарю майна передається завдаток.
  3. Ви мешкаєте у квартирі та щомісяця оплачуєте її оренду.
  4. Кожен наступний платіж віднімається від вартості об’єкта.
  5. Поступово ви покриваєте всю суму і нерухомість переходить до вас у власність.

Кінцівка цієї історії може бути як щасливою, так і не дуже:

а) ви протягом всього терміну мешкали у квартирі, передали її власнику всю суму, він додав її до завдатку – вуаля, тепер вже ви можете назвати себе власником;

б) ви стабільно оплачували оренду, якоїсь миті ви передумали купувати нерухомість чи були вимушені переїхати – прам, пам, пам, угода скасована, тому ви можете помахати рукою на прощання завдатку, адже у разі розірвання угоди він не повертається.

Єдиною причиною, з якої ви можете втратити гроші та нерухомість, є ви самі. Тому перед тим, як наважуватися на підписання подібного договору, добре обміркуйте всі нюанси. Чи дійсно дана квартира гідна стати вашою? Не варто поспішати з відповіддю на це питання. Ідеальним варіантом буде попередня оренда без домовленості про купівлю. Одного місяця цілком вистачить для того, аби виявити всі приховані недоліки та прийняти виважене рішення.

Орендувати чи не орендувати – ось, в чому питання

Орендувати чи не орендувати

Переваги та недоліки є навіть у найбільш бездоганних речей. Оренда з правом викупу не є винятком. Пропонуємо вам самим визначити, що переважає у ній – плюси чи мінуси.

➖ Ціна фіксується на момент підписання договору, тому майбутні зміни на ринку нерухомості вас не стосуватимуться. Так, ви можете непогано виграти, якщо вартість житла з роками буде зростати, проте протилежний розвиток подій також не варто виключати.

➖ Купуючи нерухомість на первинному ринку, ви можете будь-якої миті згадати про переуступку та вміло нею скористатися. Проте при оренді з правом викупу у вас немає можливості перепродати квартиру до завершення строку дії договору та виконання всіх його умов.

➖ Якщо раптово ваші плани зміняться, ви не зможете повернути депозит, а всі додатково сплачені гроші будуть вважатися просто чесною платою за оренду.

➕ Фіксовану ціну варто згадати і тут, адже вона дійсно може зіграти вам на руку.

➕ Ви можете одразу ж заїхати у свою нову квартиру та почати облаштовувати її на свій смак.

➕ Щомісячні платежі дорівнюють розміру стандартної орендної плати, тому вони не так сильно б’ють про гаманцю і процес придбання квартири проходить доволі плавно та непомітно.

Не варто забувати і про вигоду для орендодавця. Його квартира перетворюється на стабільний бізнес. Деякі об’єкти можуть залишатися на ринку роками, тому інколи вигідніше укласти довгострокові відносини, що врешті-решт приведуть до поставленої мети, ніж щомісяця знижувати ціну в надії привабити хоч когось.

Готуємо документи для підписання договору оренди з правом викупу

Готуємо документи для підписання договору оренди з правом викупу

Перелік документів, необхідних для оренди з правом викупу, мало чим відрізняється від стандартного набору при купівлі нерухомості. Він включає:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код (ІНН);
  • право власності на квартиру;
  • договір оренди з правом викупу;
  • документ, що засвідчує передачу завдатку;
  • може знадобитися довідка про джерело доходів для підтвердження платоспроможності;
  • також у деяких випадках не зайвим буде оформлення страхового поліса на квартиру на період її перебування в оренді.

💡 Нещодавно вступила в дію програма “Домівка+”, яка передбачає додаткові пільги та можливості для деяких категорій населення. Її учасником може стати будь-хто, проте на більш вигідні умови можуть розраховувати виключно внутрішньо переміщені особи (ВПО) та особи, що мають статус учасника бойових дій. Для отримання пільг вони повинні перебувати на квартирному обліку в Києві. Поки дана програма розповсюджується на обмежене коло житлових комплексів: “Медовий”, Liko-Grad Perfect Town, “Італійський квартал”, Terracotta, “Причал 8”, “Голосіївський”, Ok'Land, “Авеню 42”.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти